Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Gebze Bu Oto Servis’te araç bakım – onarım, kaporta boya, boyasız göçük düzeltme, oto elektrik, mekanik gibi tüm hizmetler de olduğu gibi Bilgisayarlı Arıza Tespit hizmetinde de uzman ekip ve cihazlar kullanılmaktadır.  Bu işlemle, aracınıza bağlanan gelişmiş elektronik cihazla, aracınızda ki tüm elektrik ve elektronik arıza tespiti yapmaktadır.

Bilgisayar ile Aracınıza Nasıl Bağlantı Yapılır?

Bağlantı yapılabilmesi için, uzatma kabloları bilgisayara takılır.  Bir diğer ucu da aracınızda ki elektronik birimleri soketlere takılır. Bağlantı gerçekleştikten sonra, bilgisayarda ki ilgili program çalışır.  Program gerekli taramaları geçekleştirdikten sonra tüm elektronik arızaları tespit eder. Böylelikle arızaların bulunduğunu gösterir.

Arızalar tespit edildikten sonra bilgisayar bağlantısı çıkarılır. Uzman ekibimiz tarafından belirlenen arızalar deneyimli uzman ekibimiz tarafından onarılır.

Onarım işlemi bittikten sonra, bilgisayar bağlantısı tekrardan kurulur. Test amaçlı olarak tekrardan bir tarama yapılır. Tüm testlerden sonra arıza ışıkları yanmıyorsa tüm çalışmalar başarılı demektir.

Bilgisayarlı Arıza Tespiti, Hangi Arızaları Belirlemektedir?

Bilgisayarlı Arıza Tespitinden kullandığımız üst düzey programlar sayesinde otomobilinizde var olan tüm elektronik arızalar tespit edilmektedir. Aracınızın tüm elektronik arızaları, mekanik, egzoz ve yakıt sistemi arızaları gibi tüm arızaları göstermektedir.

Bu oto servis ile aracınızın tüm arızaları ve ışıklarını güvenli bir şekilde bakımı ve onarımını yaptırabilirsiniz. Eğer, arıza ışıkları ve servis ışıklarını göz ardı ederseniz ileride yaşanacak tüm olumsuzluklara davetiye çıkarmış olursunuz. İleride oluşacak arızalar hem maliyetli hem de onarımı uzun sürmektedir. Eğer bir servis ışığı veya arıza ışığı ile karşılaşırsanız mutlaka Gebze bu oto servis ile iletişime geçin.