Kaporta bölümüzde araçlarınız da meydana gelen hasarları onarmak için Bu Oto Servis tarafından ön görülen ekipmanlarla beraber tecrübeli, gerekli eğitimleri almış kalifiyeli elemanlarımızla ilk günkü görünümüne kavuşturmaya özen gösteriyoruz. Otomobilinizde meydana gelen ağır kazalar sonrasında ise şasi üzerinden meydana gelebilecek hasarları ise hidrolik ve promatik çekme işlemleriyle ilk fabrika çıkışı verileri doğrultusun da onarılır.

Nasıl Çalışıyoruz?

Bu Oto Servis’te kaporta hizmetinde ilk önceliğimiz orijinalliğini bozmadan, olabildiğince daha az parça değiştirerek hızlı bir şekilde sizlere teslim etmemiz ilk önceliğimizdir. Otomobiliniz Bu Oto Servis’e geldiği ilk andan itibaren hasarın meydana geldiği yer incelenir, parça ve işçilik tespiti yapılır. Eğer hasarlı bir parça varsa yenisi ile değişim yapılacaksa parça yerine alıştırılır. Bir onarım söz konusu ise en iyi ve güvenilir teknik seçilerek işlem tamamlanır. Bu işlemler sırasında meydana gelebilecek kesme, kaynak gibi işlemler aracın performansını ve görünümünü etkilemeyecek şekilde yapılır.

Gebze Bu Oto Servis’te gelişen otomotiv sektörüne bağlı kalarak en güncel tekniklikler kullanarak  hizmet vermektedir.

Boya bölümüzde ise aracınızın dış cephe bölümünde teknolojiye ayak uydurarak, özenli işçilikle orijinal rengine uygun olarak boyama işlemi yapılır. Boya öncesinde zeminde pürüzsüz kalması için zımpara makinesi kullanılır. Terazazmopoint  boya kabini kullanımı yapılarak aracınız dış etkenlerden korunur.

Nasıl Boyuyoruz?

Otomotivler de boyama işlemi yapmak için geçmişten gelen tecrübe, el becerisi gerekmektedir. Boyama işlemine geçilmeden önce zeminin pürüzsüz kalması için önce pas ve çürüklerden kurtulur. Otomotivin genel durumuna bakarak , en uygun malzeme seçimi yapıldıktan sonra gerekli dolgu, astar işlemleri uygulanır. Bu işlemlerde kimsayal reaksiyon için bir süre beklenir. İstenilen renge göre boya kodu oluşturulur. Tüm bu aşamalar doğru zamanlamayla yapılır. Son Boya yapıldıktan sonra fırında 20 Derece atılır, 40 dakika boyunca bekletilir daha sonra 60 derece kurutulma işlemi gerçekleştirilir.

Eğer otomobiliniz de kaporta boya ihtiyacı varsa BU OTO SERVİS ziyaret ederek veya web sitemiz üzerinden randevu oluşturabilirsiniz.