Gebze Bilgisayarlı Arıza Tespiti

Gebze bilgisayarlı arıza tespiti hasar alan araçlarda arızanın nedenini anlamak adına uygulanmaktadır. Bilgisayar ile tespit yapılır iken arabanın elektronik kontrol ünitesine özel bir makine bağlanmaktadır. Bu makine arabanızda oluşan her türlü arızayı bulmakta ve göstermektedir. İşlemler sırasında bilgisayarlarda kullanılan yazılım da özel olarak geliştirilen kapsamlı bir yazılımdır. Arabanın kontrol ünitesi bilgisayara bağlanır iken ilk olarak uzatma kablosu ile bilgisayar çıkışları alınmaktadır. Ardından arabanın elektronik kontrol ünitesi soket ile bilgisayara bağlanmakta ve “Programı çalıştır” butonuna basılmaktadır. Sonraki işlemde deneyimli ekibimiz program ile mevcut tüm arızaları belirlemekte ve sizlere bilgi vermektedir. Sonrasında program tamamen kapatılmakta ve bilgisayar parçaları sökülmektedir. İşlem tamamlandığında araç hata kodları ekranda bir daha görünmemektedir.

Gebze Bilgisayarlı Arıza Tespitinde Çıkan Arızalar

Gebze bilgisayarlı arıza tespiti otomobiller üzerinde yapılan kapsamlı bir çalışmayı gerektirmektedir. Bu çalışmalar neticesinde araçlarda birtakım arızalar tespit edilmektedir. Tespit edilen bu arızalar aşağıda maddeler haline açıklanmıştır:

  • Otomobillerin elektronik aksamlarında çıkan arızalar,
  • Otomobillerin mekanik parçalarında çıkan arızalar,
  • Otomobilin işletim sisteminden kaynaklı ortaya çıkan sorunlar,
  • Otomobilde yer alan yakıt sistemi ile ilgili problemler,
  • Aracın egzoz sistemindeki mevcut olan problemler.

Yukarıda sayılan her türlü problem son model teknoloji kullanılarak açığa çıkarılmaktadır. Ardından da araç sahiplerinin gözü önünde, şeffaf bir şekilde arızaların çözümü sağlanmaktadır. Araçlara gerekli muayene yapılmakta ve bakım, onarım gibi işlemler firmamız bünyesinde tek çatı altında gerçekleştirilmektedir.

Gebze Bilgisayarlı Arıza Tespit İşlemleri

Gebze bilgisayarlı arıza tespiti bilgisayarlı bir arıza tespit makinesi olmadan yapılamamaktadır. Gebze firmamız, kullandığı tüm yazılım programları ve arıza tespit aletleri ile her türden modele ve markaya sahip otomobillerin arıza ışıklarını profesyonel şekilde söndürmektedir. Ayrıca servis ışıkları da bu profesyonel söndürmeye dahildir. Arıza ve servis ışıkları araçlarda bir sorun olduğunun göstergesidir. Bu nedenle dikkate alınması önemlidir. Dikkate alınmayan arıza ve servis ışıkları, araçta mekanik birtakım sorunlara yol açabilmektedir. Pek çok kullanıcının hata kodları devam etse bile bu sorun üzerinde durmadığı ve arıza tespiti yaptırmadığı ortaya çıkmıştır. Bu durum mal kaybına neden olabileceği gibi can kaybı da oluşturabilmektedir. Firma çalışanlarımız arıza sorunlarınız ile ilgilenmekten mutluluk duyacaktır.

Gebze Bilgisayarlı Arıza Tespit Avantajları

Gebze bilgisayarlı arıza tespiti firmamız deneyimli kadrosu ile sizlere kaliteli bir hizmet sunmaktadır. Kalitenin profesyonel şekilde sunulduğu onarım işlemleri, araçlarda meydana gelen hem mekanik hem de yazılımsal sorunları gidermektedir. Sertifikalı şekilde çalışan araba ustalarımız, araçlarınıza gereken her türlü bakımı sağlamaktadır. Yapılan işlemlerde ön planda %100 müşteri memnuniyeti tutulmaktadır. Araçların arızalı parçaları; kaliteli yedek çıkma şanzıman, çıkma motor, çıkma enjektör gibi yeni parçalar ile değiştirilmektedir. Siz de Gebze firmamız tarafından bölgesel olarak sunulan oto bakımı, oto tamiri, arıza tespiti ve diğer işlemlerden yararlanmak ister iseniz iletişim adresimizden yararlanabilirsiniz.

Gebze genel bakım yazımızı da buradan okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın